WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

ETWINNING
    eTwinning (ang. twin − bliźniak) − to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie łączyć bliźniacze szkoły lub przedszkola z różnych krajów europejskich. Współpraca polega glównie na realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką "rodzinę".

Od września 2011 w eTwinningu biorą również udział uczniowie z naszej szkoły z kl. IV b wraz z naucz. jęz. angielskiego p. Anną Zdebiak. W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie „Kliknij i spójrz na moje życie” wspólnie ze szkołami podstawowymi z Grecji, Niemiec, Rumunii i Finlandii. Celem projektu jest oczywiście doskonalenie języka angielskiego, który jest główny narzędziem służącym do porozumiewania się partnerów, a także doskonalenie użycia technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie uczą się pracy w grupie, odpowiedzialności za swoje prezentacje i publikowane materiały, a także wzbogacają swoje wiadomości na temat innych kultur i stylów życia innych krajów.

Tegoroczny projekt skoncentrowany jest wokół następującej tematyki: Zaprezentuj siebie; Moja szkoła; Święta w moim kraju; Moje miasto, mój kraj; Pogoda w moim mieście; Dzień z mojego życia; Nasze zwierzaki; To co jem…; Jak pracujemy; Wakacyjne pocztówki.
    Więcej o programie można dowiedzieć się ze strony www.etwinning.pl

Zapraszamy  do  obejrzenia anglojęzycznej prezentacji o naszej szkole:)

Kliknij i poczekaj na wczytanie prezentacji - może to trochę potrwać!!!

KONKURS
    W grudniu, uczniowie z klasy IV b, uczestniczący w międzynarodowym projekcie etwinning „Kliknij i spójrz na moje zycie” tworzyli logo reprezentujące nasz projekt. Dzieci z każdego państwa biorącego udział w projekcie prezentowały swoje prace, a następnie głosowały na najlepszą. Wygrał projekt z Rumunii. Projekt Konrada Bieniasa z IV b zajał II miejsce, a Oli Kreczmer III miejsce!. Gratulacje!